به رها پال خوش آمدید !

از اینکه از خدمات و سرویس های ما استفاده میکنید بسیار سپاسگزاریم. استفاده شما از خدمات ما مستلزم پذیرفتن مفاد این توافق نامه و رعایت قوانین و شرایط استفاده از آن میباشد. لطفا آنها را به دقت مطالعه و رعایت نمایید.
این توافقنامه بین رها پال  (rahapal.ir) به عنوان سرویس دهنده و کاربر استفاده کننده از خدمات رها پال (پرداخت کننده، پذیرنده و دریافت کننده وجه) بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی منعقد میگردد.

ویرایش قوانین رها پال در تاریخ ۲۵/۳/۱۳۹۹  صورت پذیرفته و کلیه کاربران تا ۴۵ روز آینده موظف به مطالعه قوانین وبسایت میباشند. بدیهی است بعد از بازه زمانی مذکور، کلیه کاربران موظف به پذیرش و رعایت قوانین جدید وبسایت میباشند. کلیه بندهای ذکرشده در این صفحات، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات رها پال  است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران رها پال   و سایت رها پال   و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی رها پال  ، تنظیم و تدوین‌شده است. بر اساس سیاست امنیت اطلاعات رها پال  ، چنانچه رها پال   تصمیم به اعمال تغییرات در سیاست امنیت اطلاعات و یا قوانین باشد، می‌بایست یک ماه قبل از اعمال تغییرات کاربران را از طریق نمایش هشدارها در وب‌سایت، مطلع سازد.

توجه: لطفاً تمامی صفحات را به‌طور کامل و دقیق مطالعه و امضا نمایید.

۱- استفاده شما از رها پال  ( rahapal.ir) به هر نحو و عنوان به معنای اطلاع کامل از متن این توافق نامه و پذیرفتن کلیه مفاد آن و همچنین مقررات و شرایط استفاده از آن میباشد.
امکان بروزرسانی این مقررات با توجه به تغییرات احتمالی قوانین جاری و یا اضافه کردن امکانات جدید وجود دارد، چنانچه این تغییرات در مقررات، اعمال گردد متعاقبا از طریق همین سایت به کاربران اعلام میشود و کاربران موظف به رعایت آن میباشند. همچینین لازم است کاربران نیز هرچند وقت یکبار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند.

۲- سایت رها پال ( rahapal.ir) در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش هرنوع محصول و یا خدمات غیر قانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و حساب کاربری وی مسدود و تمام مبالغ و تراکنش هایش نیز بلوکه خواهد گردید. خدمات شرط بندی، قمار، پیش بینی مسابقات ورزشی، فروش شماره مجازی، انواع فیلم و سریال، محصولات زناشویی و جنسی، وی پی ان، CCCAM، اکانت اشتراک گذاری ماهواره، خدمات ازدواج موقت و همسریابی، سیستم های چت آنلاین، دوست یابی، خدمات ماساژ، ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای مجازی، ممبر تلگرام و اینستاگرام، خدمات فال و طالع بینی،علوم غریبه، تعبیر خواب، سرکتاب و دارو و تبلیغ و فروش هرگونه سلاح سرد و محصولاتی که دارای حق کپی رایت آن نمی باشید از طریق خدمات رها پال  ممنوع میباشد.

۳- استفاده از سرویس رها پال   در سایت‌هایی که دارای مضامین غیرقانونی، مضر، تهدیدکننده، توهین‌آمیز، زیان‌آور، غیراخلاقی، افترا‌آمیز و مبتذل باشد و همینطور سایتهایی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقیف خواهد شد.

۴- به اشتراک گذاری لینک های پرداخت و درگاه ها در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های خارجی مانند تلگرام ممنوع است. در صورت عدم رعایت از سوی کاربر، حساب کاربری وی از طرف بخش بازرسی رها پال  مسدود خواهد شد و دیگر امکان استفاده از سرویس رها پال  را نخواهد داشت.

۵- استفاده از سرویس رها پال   به منظور خرید و فروش غیرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده و یا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.

۶- تسویه حساب و واریز وجه به حساب بانکی کاربر، فقط در صورتی انجام خواهد شد، که اطلاعات هویتی کاربر مانند، نام و نام خانوادگی، تلفن همراه، تلفن ثابت، کد ملی، کد پستی، آدرس و تصویر کارت ملی وی در رها پال  ثبت و مورد تایید کارشناسان پشتیبانی مشتریان رها پال  قرار گرفته باشد.

 

۷- استفاده از سرویس رها پال   در سایت‌های فروشگاهی که اقدام به فروش فیلم و سریال می‌کنند و در سامانه ساماندهی نیز ثبت نشده‌اند غیرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد.

۸- اطلاعات خصوصی کاربران شامل نام و نام خانوادگی، شماره همراه، کد ملی، آدرس و تلفن، شماره حساب و شماره شبای بانکی و همچنین ایمیلهای ایشان نزد سایت محفوظ است و در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی قرار نخواهد گرفت.
تبصره: اگر پرداخت کننده وجه از پذیرنده و یا دریافت کننده وجه، به بخش بازرسی رها پال  اعلام شکایت کند و موضوع با پیگیری بخش بازرسی حل و فصل نگردد، درصورت درخواست شاکی، فقط نام و نام خانوادگی پذیرنده و گیرنده وجه، برای سایر اقدامات قانونی در اختیار شاکی یا پرداخت کننده قرار خواهد گرفت.

۹- انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران رها پال   مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

۱۰-  طبق مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون مدنی، سرویس رها پال  برای اشخاصی است که اهلیت معامله را داشته، بالغ، عاقل و رشید محسوب شوند و با عضویت در rahapal.irتایید مینمائید که شرایط ذکر شده را دارا هستید.

۱۱- در جهت حفظ امنیت سرویس رها پال  ، آی پی (IP) کاربران در هنگام استفاده هرکدام از بخش ها و امکانات سایت ثبت خواهد شد.

۱۲- رها پال  متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی و آی پی های ثبت شده (IP) کاربران محافظت کند و این اطلاعات را محرمانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قوانین ایران مجبور به ارائه آن به مراجع ذی صلاح باشد.

۱۳-  افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به عضویت در سایت رها پال   و استفاده از خدمات رها پال   نمی‌باشند

۱۴-  استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در رها پال  ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.

۱۵-  رها پال  از کاربران خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس رها پال  دات آی آر (rahapal.com) میباشد، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه SSL محافظت میشوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار میگیرند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس rahapal.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد.

۱۶- رها پال  هیچ‌گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست‌های رها پال   از طریق تیکت‌ها و درون وب‌سایت رها پال   انجام می‌شود و از ایمیل تنها به‌ منظور اطلاع‌رسانی و یا درخواست مشاهده لینک‌هایی درون وب‌سایت رها پال   استفاده خواهد شد.

۱۷- به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر کاربر در رها پال   امکان واردکردن شماره‌ حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌ حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و رها پال   هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، رها پال   کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده‌های خود آرشیو می‌کند.

۱۸-  در حال حاضر کارمزد کسر شده برای تراکنش‌های خروجی از رها پال  (برای عموم کاربران) معادل ۱٪ از رقم خروجی است. رها پال  این اجازه را دارد تا با کاربران خاص قراردادهای ویژه‌ای را امضا کرده و این رقم را افزایش یا کاهش دهد. به‌طورمعمول رها پال   برای موسسه‌های خیریه و قرض‌الحسنه این رقم را کاهش می‌دهد. ضمناً چنانچه رها پال   قصد اعمال تغییر در این رقم را برای عموم کاربران داشته باشد می‌بایست طبق سیاست امنیت اطلاعات خود، از یک ماه قبل از اعمال تغییرات، کاربران خود را از این تصمیم مطلع سازد.

۱۹- چنانچه ایجاد حساب و نام کاربری در رها پال  و یا پرداخت از طریق آن مشمول مقررات پولشویی، یا درآمد ناشی از ربا و یا هر وصف کیفری دیگری باشد، مسئولیت آن بر عهده کاربر و پرداخت کننده میباشد.

۲۰-  مسئولیت واریز وجه پرداخت شده به حساب اعلامی کاربر بر عهده رها پال  بوده و وجه مذکور بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری به حساب کاربر واریز میگردد. (این زمان تاخیر به علت دوره زمانی تسویه سیستم شاپرک و پایا بانک مرکزی میباشد و تمامی پرداخت های الکترونیکی شامل این قاعده هستند)

۲۱- هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت شده در رها پال  میباشد.

۲۲- اگر چه سیاست و تلاش رها پال  بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری توسط این سرویس میباشد و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی و نظارت میشود، اما رها پال  هیچ مسئولیتی در قبال سوء استفاده و یا کلاه برداری های انجام شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به رها پال  گزارش شود (به طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) رها پال  محیط گفتگوی دو جانبه ای را با نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.

۲۳- چنانچه در مورد وجه منتقل‌شده اختلاف به وجود آید (مثلاً کاربری وجهی را به‌حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و رها پال  محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار می‌گیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم موردنظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش‌هایی که از وجه موردنظر، در سرویس رها پال   انجام‌ شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.

۲۴- پس از ایجاد محیط گفتگوی دوطرفه میان کاربران دارای اختلاف، رها پال   بر این گفتگو نظارت کرده و در پایان به صلاحدید خود تراکنش را تأیید یا رد می‌کند.

۲۵- کاربر رها پال  که به عنوان فروشنده فعالیت میکند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تاییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده میباشد و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری میباشد.

۲۶- رها پال  به‌شدت با اسپم مخالفت می‌کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای رها پال   تخلف شناخته می‌شوند عبارت‌اند از ارسال لینک‌های پرداخت رها پال   به‌صورت اسپم.

۲۷- پذیرندگان رها پال  مجاز به ایجاد چندین درگاه به منظور استفاده تجاری مباح و قانونی از آن هستند اما در صورت ایجاد درگاه های متعدد و بی مورد یا به منظور گرفتن نام درگاه های خاص! نه تنها آدرس درگاه ها بلکه حساب کاربری مشترک نیز مسدود میشود.

۲۸- هرگونه فعالیت تبلیغاتی بر علیه رها پال  ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقیف خواهد شد. بدیهی است رها پال   در صورت توقیف حساب کاربری موظف به تسویه حساب تراکنش های موجود با کاربر می‌باشد.

۲۹- کاربران میتوانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در رها پال  را بنا به درخواست خود از طریق تماس با بخش پشتیبانی، متوقف کنند. رها پال  حساب کاربری مورد نظر را مسدود میکند اما طبق قوانین بانک مرکزی به هیچ عنوان از پایگاه داده های خود حذف نمیکند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام میشود.

۳۰- کاربران رها پال   می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی توقیف خواهد شد.

۳۱- رها پال  اجازه دارد، حساب کاربرانی که خلاف قوانین و شرایط استفاده عمل میکنند مسدود کرده و تصمیم گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.

۳۲- رها پال  دات آی آر سرویس حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هرگونه تعهدی ارائه می کند. ما در مورد عدم قطع شدن سایت ،خالی از اشکال بودن آن ، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی نداریم.

۳۳- کاربران و پذیرندگان موظف هستند که از ارائه خدمات به اشخاصی که در خارج هستند و یا با آی پی خاج از کشور پرداخت میکنند، خود داری نمایند.

۳۴- کلیه محتویات نرم افزاری و ابداعات و طرح های سایت رها پال  دات آی آر متعلق به این سایت بوده و کلیه حقوق آنها متعلق به این سایت است.

۳۵- فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، رها پال   به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌ شده را دریافت کند. این کار به‌ منظور جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری در رها پال   انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به رها پال   می‌باشند

۳۶- مسئولیت حفظ رمز عبور به عهده خود کاربر می باشد و رها پال  هیچگونه مسئولیتی درباره آن ندارد. سایت رها پال  تحت هیچ شرایطی رمز عبور کاربران را از آنها درخواست نخواهد کرد. در صورتیکه کلمه عبور خودرا فراموش کرده اید با استفاده از لینک 'فراموشی کلمه رمز' میتوانید آنرا دریافت کنید. مسئولین سایت به هیچ عنوان نسبت به ارسال دستی این اطلاعات اقدام نخواهند کرد.

۳۷- رها پال  از کاربران خود می‌خواهد، چنانچه قوانین فوق را قبول دارند نسبت به عضویت در سایت اقدام کنند و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستند درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تیکت‌ها اعلام نمایند. چنانچه در رابطه با قوانین سایت سؤالی دارید از طریق بخش تماس با ما و یا با شماره تلفن ۰۵۱۳۸۴۸۱۶۵۶  ارتباط برقرار کنید و یا اینکه از طریق آدرس  مشهد – خیابان راهنمایی – برج سلمان -طبقه ۱۰ – واحد ۲ مکاتبه نمایید.